איך להכניס סדר וארגון לבית

לפני שיפוץ, או בתכנון בית, אני ממליצה תמיד לחשוב איך הכי נוח לכם לאחסן את הדברים, וכמה דברים באמת צריך לאחסן ואיפה.

בעיניי – בית מושלם הוא בית שיש בו מקום מתאים לכל דבר. Everything fits into your home.

יש כאלה שחולצים את הנעליים בכניסה, וכדאי שיהיה מקום לכל נעליי היומיום בכניסה (באופן סגור, אך מאוורר). יש כאלה שרוצים שכל הנעליים יהיו בחדרי השינה או אפילו בחדר נעליים מותאם אישית.

אילו וכמה משחקים או ספרים או חוברות או ציוד משרדי צריכים להיות מאוחסנים ואיפה, ובאיזה נגישות.

כחלק מפתרונות האחסון כדאי לחשוב על אחסון משני. קופסאות בתוך הארונות – בין אם קוביות שנכנסות לארון בנוי, או קופסאות יפות וסגורות, או אפילו קופסאות נעליים שצבעתם או עטפתם כדי שיתאימו למשימה.

אפשר לרשום בצורה יפה ומעוצבת או לאפשר לילדים ליצור תוויות לקופסאות – כדי שכולם ידעו מה יש בכל קופסא או מה צריך להיות בה.

יש ארגזים על גלגלים שניתן לשנע ממקום למקום בהתאם לצורך ואולי אפילו להעלימם כחלק מארון גדול יותר.

צריך לחשוב על הגובה ועל הרוחב של האחסון – עד התקרה או נמוך יותר (ואז לעיתים חלק מהמקום מתבזבז ומתלכלך) והאם מקיר לקיר, או חלקי, או להשאיר באמצע מקום נמוך כשולחן איפור או שולחן עבודה, או בכלל לעשות כן בצד הארון…

מה עומקו של פתרון האחסון – זהו פונקציה של מה מאחסנים בו. לתליית בגדים יש צורך בעומק של 60 ס"מ, בעוד לבגדים מקופלים מספיק עומק של 40 ס"מ ומזנון טלוויזיה יכול להיות 20-30 ס"מ, הכל בהתאם למה מתכננים לעשות שם.

יכול להיות שבונים ארון שירות עם מקום למגב, ולחומרי הניקוי, ובפנים מסתתר קרש גיהוץ או סל כביסה.

אחסון פתוח? אני מאמינה שאנשים ממש מסודרים רשאים שיהיה להם יותר מדפים פתוחים. היתר (אנחנו) – כדאי שכמה שיותר מפתרונות האחסון יהיו סגורים – גם למנוע אבק וגם למנוע בלאגן בעיניים. במקום – נשים מדפים עם חפצי נוי, אשר הושארו בכוונה זמינים לעין.

פתרונות אחסון יכולים להיות גם חלק מהריהוט הקיים בבית – שולחן צד עם מגירה, או ספסל עם אפשרות אחסון בתוכו. ארגז מצעים במיטות הינו דבר די סטנדרטי היום, וכדאי לקחת אותו בחשבון בחישוב מקומות האחסון הנדרשים לנו.

ברגע שלכל דבר יש מקום – הכל יכול לחזור למקומו. אחרת – הוא תמיד לא במקום.

השארת תגובה