אני צריך אדריכל או מעצב פנים ואיך בוחרים ביניהם?

קודם כל – בין אם בוחרים מעצב פנים ובין אם בוחרים אדריכל – שיפוץ או ליווי בבניית בית, הינו ליווי בתקופה מלאת ריגושים ושינויים וגם קשיים. לכן, חייבים להרגיש חיבור ובעיקר הקשבה אצל מעצב הפנים או האדריכל הנבחר.

במידה ויש צורך בתוכניות ועבודה מול העירייה – לדוגמא בבניית בית חדש ו/או יצירת תוספות שונות – יש צורך באדריכל, שחתימתו מהווה אישור עבור גורמים אלו.

עבור הום סטיילינג, שינויי פנים, לרבות שיפוץ דירה או בית או שינויי דיירים בפרויקטים קבלניים אין צורך לרוב באדריכל. למקרים אלו. מעצב פנים, אשר למד, יכול לבצע את עבודת התכנון והנפקת התוכניות לאנשי המקצוע השונים.

האדריכל או מעצב הפנים מסייע בסנכרון בין בעלי המקצוע השונים, בין אם לעניין לוחות הזמנים ומה לפני מה ובין אם לוודא כי התוכניות מסונכרנות בין בעל מקצוע אחד למשנהו. למעשה, נעזר המעצב בבעלי המקצוע השונים ובידע הספציפי שלהם בנושאים השונים הקשורים לבית – אינסטלאטור, חשמלאי, איש מזגנים…

בנוסף, במקרים של שבירת קירות או הזזת קירות תומכים – הדבר יוכל לעשות אך ורק באישורו של קונסטרוקטור. הוא גם יכול לתת פתרונות לנושא השבירה ו/או ההזזה והחיזוק הנדרש מעבר לפתרונותיהם של מעצב פנים או אדריכל.

ממליצה לכם להסתכל באתרים של כמה, לראות למי אתם מתחברים, ומי מדבר בשפה שלכם. לאחר מכן, תאמו 2 או 3 פגישות עם בעלי המקצוע שמשכו אתכם, וראו למי מהם אתם הכי מתחברים.

כדי שכל דבר יתאים לבית שלכם – הסגנון, החלל, לוח הזמנים, חיי היומיום והתקציב.

השארת תגובה