הכנסת צבע לבית

רוצים לרענן את הבית מהר ובקלות? הכניסו נקודות של צבע הביתה. צבע יכול להיות עדין יחסית על חלל גדול, או בוהק וחזק בנגיעות.

התאמת צבעים ניתנת בהמון המון דרכים – להסתכל על פלטת הצבעים ולבחור צבעים משלימים, צבעים סמוכים או צבעים מנוגדים, או אולי להסתכל בקטלוגים עד למציאת חלל שמשדר לנו את מה שאנחנו רוצים שיהיה לנו בחדר – חדר מרגיע או חדר מלא שמחה או חדר נייטרלי. יש כאלה שרואים בעין ויודעים שזה הצבעוניות שהם רוצים, ויש כאלה שצריכים להיעזר במעצב פנים או אולי ביועצי צבע בחברות השונות.

לבן עדיין הינו הצבע השולט ברוב הבית – הניטרליות שלו מאפשרת להכניס צבעים נוספים לחלל, והבהירות שלו עוזר להגדלת החלל. ירוק הינו צבע מן הטבע. יחד עם זאת – ישנם גוונים שתשתמשו בהם והם יתנו טון רגוע, ויש כאלה שיביאו את הדרמה שחיפשתם לסלון. צבע אדום הינו צבע נוסף לדרמה, אך במינון נמוך – יוצר איזון נכון בין הבהיר לכהה. סגול – יכול להיות רך ומלטף ויכול להיות חזק ובועט. כתום וצהוב הינם צבעים חזקים ומלאי אנרגיה (שמשיים). יש להשתמש בהם במינון הנכון ובעיקר במיקומים נכונים. היום משתמשים הרבה בשילוב של שחור-לבן – שילוב קלאסי על זמני שיכול להתאים גם לכל נגיעות הצבע הנוספות שמכניסים לחלל. אפשר אפילו לערבב מספר צבעים יחד, ליצור חלל שמח ומלא אנרגיה. גם המרקמים והטקסטורות של הצבעים משפיעים מאוד על הנוכחות שלהם בחלל ועל האנרגיה שיכניסו הביתה.

כדאי גם שהצבע יהיה כזה שיתאים גם עוד שבוע… ילדים גדלים מאוד מאוד מהר. יכול להיות שהצבע הורוד עם הציור של התינוק, לא יהיה רלוונטי שהילדה תהיה בת 4. כדאי להשתמש באלמנטים על זמניים. ודווקא בחדר הילדים ניתן "להתפרע" יחסית מבחינת הצבעים. אין כמו קשת להכניס אור לחדר של ילד.

חשוב לראות איך הקיר הצבוע נכון מבחינת צורתו ומבחינת הגודל בהתאם לצבע, והאם יש נישה מסוימת שאפשר וגם כדאי להדגיש בדרך זו או אחרת. לא להגזים עם הצבע בריהוט שקשה לשנות, כדי שלא יימאס לנו… אפשר להשתמש בתמונה, באגרטל, בקופסת אחסון. אפשר להשתמש בכורסה, כריות, מזנון. אפשר בצבע בקירות, גוף תאורה מעניין, חלק מדלתות שידה מעניינת….

לפעמים – די בכתם של צבע, או יצירת אלכסונים בגווני אפור שישרו אווירה לגמרי שונה בבית.

השארת תגובה