טקסטיל לבית

שמדברים על טקסטיל – הדבר מלא אפשרויות ומלא מידע שאין לנו תמיד. כריות, וילונות, בד לספות, מצעים, שטיחים.

כריות הינן בדרך כלל אחת האפשרויות המועדפות להכנסת צבע לבית בנגיעות נכונות. כדאי שכמות הכריות תהיה מותאמת לגודל הספה עליה היא מוצבת, וכן מומלץ לשחק מעט עם הצבעים, הטקסטורות והגדלים של הכריות. כדאי לבחון את הרכות של הכריות, בטח לאור השימוש התדיר שלהן, בהתאם לנוחות שלכם.

את  הוילונות בסלון כדאי להתאים בצבעוניות או בטקסטורה לכריות וליתר הסלון. יש וילונות שמטרתם רק ליופי, יש כאלה שמטרתם להפחית את כמות האור נכנסת דרך החלון ויש כאלו שמצלילים עד בכלל, במידה וזה מה שדורש החלון שלכם. צריך לבחון כל חלון בנפרד – כיווני האור, השעות שאתם נמצאים בחלל, ההשפעה עם הטלוויזיה או מסך אחר. יש וילונות חשמליים, או נגללים או מוסטים. מרחק משכנים. הדבר תלוי בנוחות, בנראות וגם באפשרויות שיש לכם בחלל. ניתן לתלות את הוילון על מוט או על חוט ולולאה או על מסילה תקרתית, ואף נסתרת לעיתים.

יש וילונות שתלויים עם לולאות או קליפסים, ויש כאלה תפורים על המוט. שוב – תלוי באופן התלייה ובאווירה שתרצו שהוילון יעביר. ייתכן שתרצו מספר שכבות של וילון – כדי שיתן לכם פתרון מלא. הכל הנוגע לטקסטיל, ובייחוד לנושא הוילונות, מומלץ בחום להיוועץ עם יועצת מוסמכת. כמובן שלעניין הכיוון העיצובי והתאמה אליו כדאי לסנכרן בין מעצב הפנים והיועץ מטעם הטקסטיל.

בד לספות הינו על פי המוצע במקום רכישת הספות. ניתן לבחור בד שקל לנקותו, או כזה מבריק. ניתן לבחור בד עמיד או מיוחד, או שהידיות בצבע שונה מגב הספה. יש אפשרויות רבות מאוד. בכל מקרה – העצה שלי (וכאן בניגוד להרגלי, אני מייעצת) – לרכוש ספות בגוון נייטרלי יחסית, על מנת שלא יימאסו עליכם מהר. את השינוי והרענון ניתן לעשות באמצעות כריות ואקססוריז מסביב לספה.

מצעים – אני יודעת שהרבה יחשבו כי מדובר בפריט שולי. ייתכן שכך. יחד עם זאת, מדובר על המקום האינטימי ביותר שלכם. חשוב שהמצעים יהיו מבד שנעים לכם. בצבעים רגועים ומנחמים (או תוססים – תלוי באווירה שתרצו להשיג בחדר השינה שלכם J), ובעיקר שיהיו מספיק גבוהים כדי לכסות את כל המזון הבולט מהמיטה, ושכיסוי המיטה יהיה כזה שמכסה את כל המיטה (אולי למעט הכריות, שציפיותיהם יהיו מותאמים).

שטיחים – האם נדרשים בכלל? אולי הריצוף יפה כפי שהוא? אבל – אתם לא אוהבים ללכת יחפים על רצפה? רוצים שטיח בחדר ליד המיטה? אולי לתחום אזור מסוים בחלל הציבורי? איזה שטיח – סיבים קצרים או ארוכים? איזה צבע – חזק או עדין, מקושקש או נקי. הכל תלוי בעיצוב של החלל והנוחות בכפות רגליכם.

בכלל – טקסטיל הוא בדיוק מה שמרכך ומעדן את המקומות שצריך, או נותן פתרונות נכונים להצללה, כדי שהבית יהיה נוח בכל שעות היום.

השארת תגובה