לכל דבר יש מקום

לכל דבר יש מקום – everything fits into your home

אנשים שואלים אותי האם יש לך טיפים כלליים לעיצוב הבית. התשובה תמיד היא – זה תלוי בבית ובמשפחה שגרה שם, כך שלמעשה הטיפים הם – על מה כדאי לחשוב, כי בסופו של יום – בית שמתאים לך – לא בהכרח יתאים לי ולהיפך.

במטבח לדוגמא- צורת המטבח תלויה בהמון מרכיבים- יש בתים בהם מבשלים 2 ואפילו 3 או 4 בני המשפחה יחד ויש בתים שהמטבח לא שימושי בכלל, ובכלל לא משתמשים בו.

יש אנשים שאוהבים לנקות את הכלים ידנית או לפחות את חלקם, ויש כאלה שאת כל הכלים מכניסים ישירות למדיח, ומחכים שם שיתייבש, ולכן אין להם צורך במתקן ייבוש.

יש משפחות מסודרות מאוד, שאוהביות שיש ארונות פתוחים שניתן לראות, ומשפחות שמעדיפות שיוסתר כמה שיותר מן הבלאגן או מניעת אבק (גם אם הוא יחסית מסודר).

באחסון במטבח – יש הפרדה של בשר וחלב? יש לכם גם כלים של אירוח וכלים של פסח? כמה כלים יש לכם? כמה מקום אחסון אתם זקוקים לו?

היכן אתם מאחסנים את התרופות שלכם במטבח? או בחדר רחצה? או בחדר ההורים?

חומרי הגמר בבית ובייחוד במטבח – מושפעים אף הם – האם מדובר בבית עם ילדים או בלי, האם מנקים את המטבח כל יום, או כל שעה, או רק שממש חייבים. יש חומרים עמידים יותר או כאלה שאפשר להשתמש בחומרי ניקיון מסיביים יותר ויש כאלה עדינים, שיש לשמורם כמו על פרח.

מבחינת העיצוב – האם אתם אוהבים מקושקש או נקי? צבעוני או מונוכרומטי? מודרני או כפרי?

בחדר השינה לדוגמא: האם רוב בגדיכם תלויים, או שכולם מקופלים? האם אתם אוהבים מגירות בתוך הארון, או שידה נוספת של מגירות להשלמה או שבכלל אוהבים שהכל פתוח וניתן לראות מה יש? אולי בכלל אתם מעדיפים חדר ארונות? יש לכם הרבה נעליים? הרבה חגורות? איך בדיוק אתם אוהבים לערום אותם? מעדיפים קופסאות על פי צבעים? מסדרים את הארון על פי עונות, או על פי צבעים?

מיטה גבוהה או נמוכה? עם טלויזיה בחדר או בלי? אולי טלוויזיה מהמיטה?

מכניסים עבודה לחדר השינה? שולחן עבודה קטן? היכן מטעינים את הסלולריים? ואת המחשבים? יש צורך במנורת לילה? לשני הצדדים? ומה עם שידה ליד המיטה? צריך? עם מגירות? פתוחה?

בחדר האמבטיה – אוהבים מקלחונים? או וילון? מה עם אחסון באמבטיה? באיזה אופן – פתוח חלקי או סגור לגמרי?

התלבטויות רבות יש טרם שיפוץ דירה או רכישת דירה מקבלן. צריך להיזהר שלא תהיינה יותר מדי אפשרויות, כי קשה לצמצמן. כדאי שהאפשרויות תצטמצמנה מראש, בהגדרת הצרכים שלכם.

תוכלו להיעזר בשלב הראשון בשאלון "בחן את עצמך" מה הסגנון העיצובי שלי.

השארת תגובה