ארונות בהתאמה אישית או ארון מוכן?

השאלה האם כדאי לרכוש ארונות בהתאמה אישית, לבין רכישת ארון מוכן היא שאלה שכוללת מספר נקודות לבחינה.

שאנו משפצים את הדירה או בונים את הבית, אחד הדברים שכולנו בוחנים – כמה מקום אחסון יש לנו. הדבר נכון לגבי המטבח ונכון הרבה יותר לעניין ארונות הבגדים או ארונות המשחקים בחדרים.

הבחינה תהיה בעיקר לעניין הפונקציונאליות של הארון, והאופן בו ניתן יהיה להשתמש בו ביתר קלות אל מול העלות של הארון המוכן.

לפני קבלת ההחלטה איזה ארון כדאי לרכוש או להתאים אישית, עולה השאלה המרכזית: עבור מה הארון ישמש, ובמיוחד את מי. מי עומד להשתמש בארון ומה עומדים לאחסן בו.

ארון שמאחסנים בו גם חפצי נוי – יהיה פתוח או ארון ובו טלוויזיה ואביזריה – יצטרך להיות נגיש ועם פתחים מתאימים לכבלי החשמל שעוברים.

דוגמא נוספת: אדם אשר לובש רק חליפות יזדקק ליותר מקומות תלייה מאדם שכל בגדים מקופלים. דבר זה יכול להשפיע גם על עומק הארון – בעוד שעבור תלייה נדרש עומק של 60 ס"מ, עבור אחסון בגדים מקופלים בארון – מספיק עומק של 40 ס"מ בלבד.

ארונות בנויים מגיעים בגדלים מסוימים וייתכן לא יתאימו בדיוק למיקום בו תכננתם למקם את הארון. ייתכן וגובה הארון הבנוי שמצאתם גבוה מדי או לחלופין אינו מגיע עד התקרה, בניגוד לארון מותאם אישית.

חשוב לציין – שניתן לקחת מספר ארונות בנויים, ולהשלימם באמצעות מדפי עץ או מדפי גבס, וכן לסגור את החלק הפתוח בין הארון לבין התקרה, אבל אז עליכם לוודא שאתם יכולים לוותר על מקום אחסון נוסף.

החלוקה הפנימית בארון בנוי קבועה או משתנה מעט, בעוד שבארון בהתאמה אישית ניתן לבחור לחלקו כמעט בכל דרך בה תחפצו – בין מגירות פנימיות לגרביים, מגירות מאווררות לנעליים או מגירות עמוקות לצעצועים או אחסון שמיכות ומצעים.

כמובן שיש להחליט האם מעוניינים בארון הזזה או ארון עם דלתות (או משולב) ומהו העיצוב בו תבחרו.

שימו לב שארון מותאם אישית, שמגיע עד לתקרת החדר, יהיה מסונכרן עם התאורה המתוכננת שם, והנגישות לבגדים.

אין תשובה אחת נכונה. עיצוב הארון כמו עיצוב בית חייב להיות מותאם לכם ולצרכים שלכם – מבחינת חיי היומיום, התקציב, החלל הנתון, לוח הזמנים והסגנון.

השארת תגובה