עיצוב לכל כיס

עיצוב לא חייב לעלות מיליון דולר, על מנת להראות ככזה. יש מספר אפשרויות לרענון הבית או עיצוב בית חדש בתקציבים מוגבלים.

אפשרות 1- שימוש באקססוריז או בטקסטיל

לעיתים ניתן לשדרג את הבית על ידי הכנסת מספר פריטים לא יקרים עם צבע חזק, אשר נותנים דגש למקומות שזקוקים לרענון – פמוטים, כריות, אגרטל, עציץ ואפילו קערה עם פירות צבעוניים. יש הרבה חנויות בהן יש אבזור לחדרים שונים בבית בסגנונות שונים (מודרני, כפרי או אחר) ובמחירים שונים (זול, בינוני, יקר ומאוד יקר). מאוד יקר לא תמיד אומר יותר טוב, למרות שלעיתים רכישה בזול היא רכישה יקרה (כי יש להחליפה מספר פעמים…).

יש פריטים שייתכן שכדאי להשקיע מעט יותר מהתכנון, היות ונשארים לשנים רבות – לדוגמא: פרחים מלאכותיים איכותיים אשר נראים אמיתיים ועלותם 450 ₪, ויחזיקו מעמד מספר שנים משתלמים יותר מזר אמיתי של 150 ₪ שיחזיק מעמד מקסימום שבוע (וגם זה עם המון אקונומיקה והחלפת מים כל יום) – ורק מי שאוהב את פרחי הפלסטיק.

שולחן טוב ומעט יותר יקר, עדיף על שולחן זול, אבל מתנדנד, שאחרי זמן קצר תצטרכו להחליף. השימוש בטקסטיל הוא אחד הקלים – אמנם לא תמיד זול, אבל נגיש ומלא אפשרויות בחירה. החלפת וילון או הוספת כריות מוסיפה לחדר המון ושינוי קטן יחסית, יכול לשפר את החלל פלאים. לעיתים ישנם הפריטים אצלכם בבית, ורק צריך לשנות את מיקומם, לנקותם, להוסיף או להסיר אותם בהתאם לחלל ולצורך.

אפשרות 2 – עשיית מעט דברים שמשמעותם גדולה

על אותו רעיון של האבזור – אבל בריצוף או בריהוט – ניתן לבחור חיפוי קיר לא יקר לחדר הרחצה, אבל להוסיף שורה או שתיים מעניינות של אריח דקורטיבי יותר או אפילו פסיפס ולהפוך את הקיר למיוחד ויפהפה. ניתן לקחת את אריחי הסטנדרט שנותן הקבלן, אבל לערום אותם בצורה של פירמידה במקום בצורה ישרה. ניתן לקחת ריצוף זול יחסית, אבל באמצע החלל ליצור מעין שטיח מריצופים (שאף אינם חייבים להיות יקרים) אשר מושך את העין ומרענן את החלל. ניתן לצבוע קיר בצבע בוהק שיעניק אנרגיות לכל החלל מסביבו. לקיחת רהיט קיים ושדרוגו – בצביעה, בהחלפת ידיות ואפילו בהחלפת ייעודו – הפיכת כסא לשידת מגירות או מיטה לשולחן וכיו"ב.

אפשרות 3 – תכנון מראש

עליכם לדעת מראש מהו התקציב, כולל בלת"מים, ולראות כיצד ניתן לעמוד בו. יכול להיות שצביעת השידה שקיבלתם מסבתא שושנה ייתן אותו מענה כמו החלפת המזנון כולו, ולא כדאי להיכנס עכשיו להוצאות מיותרות, על דברים שאינם קבועים. מטבח, תאורה וחשמלים הינם דברים שאחר כך קשה מאוד לשנות. וגם סניטריה. ריהוט – בדרך כלל ניתן לשנות בהמשך, ועושים זאת גם כך עם הזמן שרוצים לרענן את הבית ואת עיצוב הבית ברבות הימים. לפני קביעת התקציב כדאי לראות מה העלויות האפשריות. היום בעידן האינטרנט קל מאוד לדעת את מדרג העלויות טרם היציאה לחנויות. אתם צריכים לדעת בדיוק (אבל בדיוק) מה אתם מתכננים לעשות, ומה העלות של כל אחד מהפריטים והעבודה (מה שנקרא בעגה המקצועית – כתב כמויות) ואחרי שחישבתם זאת בצורה מדויקת, תוסיפו 15% בלת"ם – בלתי צפוי מראש. תמיד יש – פתאום גילו נזילה תוך כדי תיקון האינסטלציה, או שצריך לחצוב בעוד קיר לצורך החשמל, או שצריך את התאורה להזיז מכל מיני סיבות.

אם אתם פונים למעצב פנים – אתם יכולים מראש להגדיר את התקציב, והוא יעזור לכם להחליט באיזה אופן ניתן לרענן את החלל בהתאם לתקציב שברשותכם, ולמעשה לדאוג שלכל דבר יהיה מקום בבית שלכם – גם לתקציב.

השארת תגובה