רכישת ריהוט לבית – מאיפה מתחילים?

רכישת ריהוט לבית הינו דבר קל וקשה גם יחד. הרבה פעמים זה מקום לקונפליקטים בין בני זוג. הנה מוצגת עבורכם דרך לבחירת ריהוט שמטרתה להפחית מעט את החיכוכים – היערכות מראש. שעל מנת להפחית עוד יותר – רצוי לקחת מעצב פנים נייטרלי שמטרתו לסייע בפתרון הקונפליקטים העיצוביים ביניכם.

שלב 1 – איזה רהיט אתם צריכים? ספות לסלון? אולי פינת ישיבה לחדר משפחה? כל מוצרי החשמל לבית?

שלב 2 – מה הגודל הרצוי? יש לבחון בתוכניות או בדירה עצמה מה הגודל הנכון לריהוט. במידה ואינכם לוקחים מעצב פנים, ממליצה לוודא כי הגודל נכון מספר פעמים. הפרופורציה של הריהוט בבית היא זו שנותנת הרגשה מאווררת או חנוקה.

בנוסף – צריך לוודא את המיקומים – שהשולחן אוכל לא מפריע בכניסה למטבח, שהמקרר נכנס לנישה (כולל מקום פנוי כדי שדלתותיו תיפתחנה ולא תשרוטנה את הארונות הסמוכים), ושהגובה נכון – לא מסתיר את החלון, או עובר את הקיר הנמוך שקיים שם.

שלב 3 – בחירת קו עיצובי – במידה ולא עשיתם זאת עדיין, וייתכן שזה הפריט הראשון – מה הכיוון שלכם? מודרני או היי-טק או כפרי או קלאסי או אקלקטי (שזה בעצם שילוב של סגנונות) או וינטג'. חשוב מאוד להתגמש אחד לקראת השני. אם אחד אוהב סגנון אחד והשני סגנון אחר – ייתכן וניתן לשלבם באופן כלשהו.

שלב 4 – בחירת צבעוניות – להגיע לחנות אחרי שהחלטתם מהם הצבעים האפשריים לבחירה. לא להיות סגורים על צבע אחד בלבד, היות וייתכן שלא יהיה אותו, אבל הרהיט יהיה מהמם כפי שהוא.

שלב 5 – הגדרת תקציב – השארתי את השלב לסוף, כי הוא הכי הכי קשה. בטח ובטח שמדובר בבחירת רהיט שהוא חלק משיפוץ דירה או מרכישת דירה מקבלן. עליכם לדעת מראש מהו התקציב, כולל בלת"מים, ולראות כיצד ניתן לעמוד בו. יכול להיות שצביעת השידה שקיבלתם מסבתא שושנה ייתן אותו מענה, ולא כדאי להיכנס עכשיו להוצאות מיותרות, על דברים שאינם קבועים. מטבח, תאורה וחשמלים הינם דברים שאחר כך קשה מאוד לשנות. וגם סניטריה. ריהוט – בדרך כלל ניתן לשנות בהמשך, ועושים זאת גם כך עם הזמן שרוצים לרענן את הבית ואת עיצוב הבית ברבות הימים.

לפני קביעת התקציב כדאי לראות מה העלויות האפשריות. היום בעידן האינטרנט קל מאוד לדעת את מדרג העלויות טרם היציאה לחנויות.

שלב 6 – מציאת 3 חנויות (לא יותר. מגוון רב מדי עלול לבלבל) שהינם בטווח המחירים שלכם ותואמים את הסגנון אותו בחרתם.

שלב 7 – בחירת הרהיט המתאים.

שימו לב ללו"ז האספקה של המוצרים השונים – יש מקומות ופריטים שניתן לקחת במקום, וכאלה שזמן הייצור שלהם הוא 30, 60 ואף לעיתים 90 ימי עסקים.

בחירה נעימה.

השארת תגובה