שינויים בעת רכישת דירה מקבלן

רכשתם דירה מקבלן. הגיע שלב השינויים – מה זה אומר?

שינויי דיירים זהו למעשה השלב בו ניתן לעשות שינויים מסויימים בתוכניות העבודה, על מנת להתאים את הבית ושלכל דבר יהיה מקום – למעשה נושא זה כולל בתוכו סוגיות כלכליות, תכנוניות, עיצוביות ונפשיות.

רכישת דירה מקבלן (או בכלל דירה), בדרך כלל מלאת התרגשות. יש מספר דברים שצריך לזכור במועד הרכישה ולאחריה. כדאי לבחון בחוזה מה תהיינה עלויות שינויים בדירה, ומה אפשר בכלל לשנות בה. כמו כן, לבחון במפרט מה בדיוק מגיע לך עם הדירה – לדוגמא: כמות שקעים, סוגי חלונות, כמות שירותים.

צריך לבחון מול מי עובדים לנושא השינויים, ועד מתי אפשר לשנות ומה. הדברים חייבים להיות מעוגנים בחוזה, על מנת שלא תעלנה שאלות בנושא אחר כך.

ישנם קבלנים שעל הזזת קיר או הזזת שקע לא יקחו עלות נוספת, במידה והשינוי יבוצע לפני הגעת לתקרת הקומה מתחת, ויש כאלה שיקחו עלות נוספת גם אם הזזת את השקע ב50 ס"מ.

במידה ואתם עומדים להתקשר עם מעצב פנים (וקחו בחשבון שהאיש מולו אתם עורכים את השינויים הינו מטעם הקבלן, ואינו בהכרח מעצב פנים, וגם אם כן – הוא בצדו של הקבלן), זה הזמן לעשות זאת- ברגע קבלת התוכניות.

במידה ואתם מתכננים לעשות הכל לבד – זה הזמן להחליט – האם אני מעוניין לעשות את כל השינויים אצל הקבלן – שיקח לי זמן בעיכוב מסירה, וסביר להניח שהעלויות יקרות יותר, אבל לא אצטרך להתעסק בשיפוץ נוסף בסוף או לא. בנוסף, את הקירות בונים על הבטון מתחת לריצוף. במידה ותזיז קיר לאחר מכן, תצטרך להשלים את הריצוף בהתאם.

במידה ואתם מעוניינים בפרקט בסלון ובחדרי השינה, יש צורך להיערך לכך מראש בגובה הריצוף.

יש לוודא כי יש ברז מים וגז במרפסת – גם אם כרגע לא יהיו בשימוש, ושתהיה אפשרות ישימה לשים בר מים במטבח. ייתכן שגם למקרר שתבחרו תהיה השלכה האם צריך נקודת מים נוספת והיכן.

צריך לזכור כי גם אם אחר כך את המטבח תעצבו שונה מהסטנדרט (מה שקורה לרוב, למעט בדירות להשכרה), תהיינה לכך השלכות לעניין מיקומי מים, ניקוז וחשמלים.

כדאי לדעת – ברגע ששיניתם את המטבח ולו במעט, הוא כבר אינו סטנדרט ומחירו יהיה בהתאם. נוסף על כך, את משטח העבודה תצטרכו להחליף (כלומר לקבל זיכוי על המשטח הקיים ולשלם על משטח חדש), ולכן ייתכן ותוכלו להתנסות במשטחים מסוג שונה מזה שמציע הקבלן. כמובן שאילו לא סגרתם מראש את נושא משך דחיית קבלת הדירה עכב השינויים, ברגע שתתחייבו למטבח, יהיה לכם קשה להתמודד מול הקבלן – ולכן – קודם סגרו עם הקבלן הערכת זמנים, ואז סגרו סופית עם המטבח.

את השינויים שניתן לעשות מקבלים מנציגת הקבלן, ואז בוחנים איזה ריהוט יהיה באיזה חדר, ובאיזה אופן יהיה מונח. לוודא שיש מקום לכל דבר שצריך – ארונות לפי הגדלים הנדרשים, מטבח נוח עבורכם, סידור חדרים רטובים, הקירות מחלקים את הבית בצורה הנכונה ביותר ואילו חשמלים ומיקומי תאורה מתאימים ונדרשים באיזה מן החדרים לפי הסידור.

לאחר שינויי הדיירים – בוחרים את הפריטים מהספקים של הקבלן – בדרך כלל כולל מטבח, ריצוף, חיפוי חללים רטובים, כלים סניטריים, דלתות פנים. לעיתים כולל גם מיזוג וגבס למיזוג.

צריך להתאים כל דבר לכל דבר, ולכן כדאי שתבקשו דוגמיות ותצלמו את תהליך הבחירה.

מקווה שסייעתי.

השארת תגובה